Whatsapp Destek

Sevda YÜCEL

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?

PEPİNO KAVUNU

PEPİNO KAVUNU

Ürün Kodu:Pepino
Stok Durumu:49
  • 15,00TL

  • KDV Hariç: 15,00TL

PEPİNO NEDİR?

Pepino (Solanum muricatum), patlıcangiller familyasından kültürü yapılan bir meyve türü.

Ana vatanı Güney Amerika ülkelerinden Peru olduğu bilinen Pepino; kavun aromalı, meyve eti sulu ve ince kabuklu olup meyveleri partenokarpik oluştuğundan meyve içerisinde tohum bulunmamakta ve meyvesi tümüyle yenilebilmektedir. Doğal ortamda çok yıllık üretim şansına sahip olduğu halde, ekonomik anlamda tek yıllık üretim tercih edilmektedir.

PEPİNO MEYVESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Son yıllarda Türkiye’de yetiştirilen pepino, kavun, muz ve ananasa benzeyen tadıyla büyük ilgi görüyor. Pepino’nun kanser hücrelerinin yok olmasında büyük etki sağladığı ve kolesterolü düşürdüğü belirtiliyor. Hücre yenileyici ve kemik gelişimine fayda sağlayan özelliğiyle çocukların gelişiminde büyük rol oynayan pepino, C vitamini deposu olma özelliğiyle idrar yolları, solunum yolları enfeksiyonlarında vücut direncini artırıyor. İçerdiği kalsiyum oranıyla ağrıların giderilmesinde de önemli bir etkiye sahip.

Anemi hastalarının tüketmesinin önerildiği pepino, böbrek kumunda bir hayli etkili. Cinsel duyguları veya isteği uyaran etkisi de bulunan pepinonun, uyku düzenini dengeleyerek, menopoz döneminde yaşanan psikolojik sorunları gidermede olumlu bir etkisi bulunuyor. İçerisinde K vitamini sayesinde kanın pıhtılaşmasını kolaylaştıran bu tropikal meyvenin faydalı olduğu rahatsızlıklar ise şöyle sıralanıyor:.

. Şeker hastalıkları,
. Kemik erimesi,
. Dalak yetmezliği,
. Bağırsak kanseri,
. Gen hastalıkları,
. Mide rahatsızlığı,
. Kansızlık hastalığı,
. Hemofili hastalığı,
. Kilo problemleri.

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Etiketler: PEPİNO, ANAMUR